شنبه, 17 مهر 1395 ساعت 12:37

ابر روان کننده بتن

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

ابر روان کننده بتن تاثیر بالایی در استحکام بخشی به بتن دارد. در حالت کلی روان کننده بتن خاصیت کاهندگی میزان آب موجود در بتن را بر عهده دارد. این ماده به این شکل عمل می کند که بر ذره های سیمان چسبیده و نیرویی دافعه ایجاد می نماید که باعث روان شدن بتن می شود.

 

روان کننده بتن در سه دسته کلی ابر روان کننده ، فوق روان کننده و معمولی قرار می گیرد. روان کننده بتن معمولی میزان آب موجود در بتن را تا میزان 12-15 درصد کاهش می دهد. این نوع روان کننده ها به روان کننده های نسل اول معروفند چرا که اولین دسته از روان کننده های بتن بوده اند که به میزان بالایی مورد استفاده قرار می گرفتند. امروزه نیز از این دسته روان کننده استفاده زیادی در صنعت ساختمان می شود. دسته بعدی که به فوق روان روان کننده معروف است، اثر بسیار بیشتری نسبت به دسته قبلی دارد. در حقیقت، فوق روان کننده ها میزان آب موجود در بتن را به میزان بیشتری کاهش داده و خاصیت بیشتری در روان کردن دارند. همچنین در صورت نیاز، در مواردی که میزان آب موجود در بتن کم باشود، با این ماده می توان خاصیت مرطوب کردن و آب رسانی را انجام داد. میزان قدرت این نوع روان کننده چیزی حدود 12-18 درصد می باشد. 

ابر روان کننده بتن چیست؟

ابر روان کننده بتن چیست؟ ایا تا به حال در کار خود از این دسته از روان کننده های بتن استفاده نموده اید؟ آیا با تاثیر و قدرت بالای آن آشناسسد. در این مجموعه ما این مواد را به شما معرفی و عرضه می نماییم. در شرایط بسیار ایده آل و مناسب، میزان کاهندگی آب موجود در بتنف با این نوع روان کننده برابر با 35 تا 45 درصد می باشد. این ماده در بیشتر مواقع در حالت مایع می باشد. اسیدها و مواد اتری و پلی کربوکسیلات ها و نیز آکریلیت در این دسته قرار می گیرند. مصرف این نوع ماده در ده نود باب شد. این نوع روان کننده بتن به دلیل تاثیر بالایش محبوبیت فراوانی در استفاده دارد.

خواندن 3082 دفعه آخرین ویرایش در شنبه, 17 مهر 1395 ساعت 12:43

ارسال نظر