ژیکاکلین( چربی زدای قوی)

ژیکاکلین از ترکیب چند نوع مواد شوینده قوی و بدون استفاده از مواد حلال تولید می گردد. ژیکاکلین برای زدودن چربی و روغن که در عمق بتن نفوذ نموده و یا برطرف کردن چربی و روغن ریخته شده بر روی سطوح اپوکسی شده به کار می رود.

ژیکاکلین به صورت عمقی در مجاری موئین سطوح بتنی نفوذ نموده و روغن و چربی ها را به صورت قطرات میکرو به حالت امولسیون تبدیل و به سطح هدایت کرده و سپس با آب شستشو می گردد. 

ژیکاکلین به صورت کنسانتره تولید و در هنگام مصرف می توان آن را با آب رقیق و استفاده نمود.

 

موارد مصرف : 

  1. جهت ایجاد شرایط ایمنی و جلوگیری از لغزندگی و سر خوردن پرسنل برای سطوح بتنی که آلوده به روغن و چربی باشد. مانند سطوح کف تراشکاری ها ، انبار های قدیمی ، مکانیکی هاو تعویض روغنی ها، سالن های تولید و موارد مشابه
  2. جهت ایجاد شرایط فنی لازم جهت اجرای پوشش های پلیمری و بتنی در سطوحی که آلوده به چربی و روغن باشد. ( پوشش های پلیمری بر روی سطوح بتنی آلوده به روغن و چربی چسبندگی و اتصال لازم را نخواهد داشت)
  3. جهت تمیز کردن سطوح پوشش داده شده با روکش های پلیمری (اپوکسی و پلی اورتان)که به طور موضعی آلوده به روغن و چربی باشد.

مزایا :

  • فاقد حلال 
  • آماده مصرف
  • کاملا موثر و نفوذ پذیر
  • غیر قابل اشتعال
  • فعال در منافذ مویین بتن
  • مقرون به صرفه و اقتصادی

 

روش مصرف :

قطعات درشت چربی و روغن را از روی سطوح جمع آوری نمایید. سپس محصول ژیکاکلین را بر روی آن ریخته و پس از 20 دقیقه با برس دستی یا ماشین های نظافت برس دار روی سطوح بکشید تا زمانی که کف آلوده به چربی در سطح کار مشاهده شود ، سپس با آب شستشو نمایید.

در صورت آلودگی شدید و عمقی سطوح با چربی و روغن می تواتن ژیکاکلین را با آب مخلوط و سپس اجرا نمود. حداکثر 75% وزن ژیکاکلین می توان آب به آن اضافه کرد. در این صورت بعد از شستشوی اولیه و گذشت 30 دقیقه عملیات شستشو تکرار گردد. 

جهت چربی زدایی در سطوح وسیع بهتر است شستشو به صورت مکانیکی و با استفاده از ماشین نظافت برس دار و دستگاه مکنده انجام شود.

 

مشخصات فنی : 

کیفیت ظاهری   مایعی بی رنگ ، بی بو ، بدون حلال
 وزن مخصوص  1kg/litre
کیفیت شیمیایی قلیایی PH=8
میزان مصرف 200-300ml/m2
درجه حرارت هنگام اجرا حداقل 10 درجه سانتیگراد
 شرایط نگهداری  در انبار سرپوشیده و دور از یخ زدگی
 مدت زمان نگهداری  2 سال از تاریخ تولید

 

 ژیکاکلین-چربی زدا

ارسال نظر