یکشنبه, 23 دی 1397 ساعت 18:18

آزمایش و نحوه مصرف چسب کاشی ژیکاوا

نوشته شده توسط

یکی از رایج ترین مصالخ ساخت و ساز صنعتی چسب کاشی است که سالهاست توسط کاشیکاران ایرانی به صورت گسترده استفاده می شود. این موضوع از سویی باعث تولید محصولات تقلبی و بی کیفیت توسط تولید کنندگان بی نام و نشان و بدون مجوز و از سوی دیگر زمینه ساز تولید انواع چسب کاشی با کیفیت توسط تولید کنندگان معتبر شده است. شرکت ژیکاوا با تجربه ای 25 ساله در صنعت شیمی ساختمان و با همکاری و استفاده از دانش فنی و مواد اولیه شرکت واکر آلمان انواع چسب های کاشی را در ایران تولید نموده تا این مواد با سهولت و قیمت مناسب و کیفیت استاندارد در اختیار مصرف کنندگان قرار گیرد. چسب های کاشی ژیکاوا با کیفیت های متفاوت برای شرایط و نیاز های مختلف تولید شده و مناسب استفاده در داخل و خارج ساختمان ، نما ، کف ، سقف ، استخر و سونا و محیط های صنعتی و کارگاهی پرتردد و تجاری است.با این چسب می توان انواع کاشی ، سنگ ، قرنیز ، بلوک شیشه ای ، سرامیک های گرانیتی و پرسلان در ابعاد بزرگ را نصب نمود. آزمایشگاه و مرکز تحقیقات شرکت ژیکاوا مجهز به مدرن ترین دستگاه های آزمایش بوده و کارکنان آن دوره های آموزشی لازم را در ایران و خارج از کشور طی کرده و قادرند که تمام آزمایشات مورد نیاز برای چسب های کاشی را طبق استاندارد ملی ایران و استاندارد EN انجام دهند.

دوشنبه, 24 دی 1397 ساعت 02:32

نکاتی درباره روش صحیح شانه زدن چسب کاشی و نصب کاشی

نوشته شده توسط

توصیه اتحادیه نصابان کاشی و سرامیک

روش صحیح شانه زدن چسب کاشی و نصب کاشی:

کاشی و سرامیک مصالحی با عمر طولانی و با دوام هستند و اگر شکسته شوند عمدتا به علت نصب نادرست آنها می باشد. 

نحوه کار با ماله و خطاهای آن :

سرامیک های پرسلانی بار زیادی را می توانند تحمل کنند و اگر به درستی نصب شده باشند و زیر آن به طور کامل چسب کاشی یا ملات پر شده باشد به راحتی ضربات و بار های سنگین را تحمل می کند در حالی که اگر سرامیک به طور نادرست نصب شده و زیر آن خالی باشد با کوچکترین ضربه می شکند. گذاشتن لقمه چسب پشت کاشی کار صحیحی نیست زیرا مانع از پر شدن کامل زیر کار می شود.  

 

دوشنبه, 12 شهریور 1397 ساعت 10:47

عملکرد مواد افزودنی در بتن

نوشته شده توسط

آیین نامه بتن  آبا ،مواد افزودنی بتن را به صورت زیر تعریف می کند:                                                مواد افزودنی را نباید با مواد مضاف و یا افزونه ها اشتباه کرد. مواد مضاف برای خواص ویژه ای به منظور کمک به امر تولید سیمان ، با سیمان پرتلند و یا کلینکر آن در حین تولید در کارخانه آسیاب می شود (مثل سیمان پرتلند آمیخته که روباره یا پوزولان (5 تا 70 درصد)  در کارخانه و در موقع آسیاب کردن به سیمان افزوده می شود). در حالی که ماده ازودنی به مقدار کم و در زمان اختلاط بتن با مصالح آن مخلوط می گردد. وزن مواد افزودنی در نسبت های اختلاط دخالت داده نمی شود.

سه شنبه, 28 آذر 1396 ساعت 16:14

میکروسیلیس

نوشته شده توسط

میکروسیلیس محصول زائد کوره های قوس الکتریکی القایی در صنایع تولید فلز سیلیسیم و آلیاژهای فرو سیلیسیم است. این فرآورده محصولی است با بیش از 85 درصد سیلیس بلوری نشده. میکروسیلیس به شکل ذرات کروی شکل کوچک می باشد و دارای قطر متوسط حدود 0/1 الی 0/2 میکرون و یک ماده بشدت فعال پوزولانی می باشد. بر طبق آبا وزن مخصوص میکروسیلیس 2/2 الی 2/4 gr/cm3 است.

صفحه1 از4