انواع روان کننده بتن

این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)

انواع روان کننده بتن در بازار متفاوت است که از آن ها می توان به روان کننده معمولی، فوق روان کننده و ابر روان کننده اشاره کرد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد ابر روان کننده ، به موضوعی که تحت نام ابر روان کننده بتن نوشته ایم مراجعه فرمایید. معرفی بقیه انواع روان کننده بتن را در ادامه مطلب ببینید.

 

معرفی روان کننده بتن معمولی

روان کننده بتن معمولی که در کل آن را با نام روان کننده بتن می شناسند، ماده ای جهت افزودن به بتن می باشد. بتن به طور رایج بسیار سفت بوده و حتما برای ایفای نقش موثر، به روان کننده بتن نیاز دارد. در واقع بتن پس از اختلاط با این ماده، دارای نوعی نیروی دافعه میان ذرات سیمان می شود. این نیرو در اثر نوعی بار الکتریکی که حاصل افزودن بتن است به وجود می آید. در نتیجه ی آن، بتن حالتی نرم پیدا می کند.

معرفی فوق روان کننده بتن

فوق روان کننده بتن در حقیقت نوعی ماده افزودنی به بتن محسوب می شود که خواص مخصوص به خود را دارد. این ماده فاقد هرگونه کلراید است و بر پایه ماده ای شیمیایی که دارای وزن مولکولی بوده، تولید می شود. وطیفه ای که این نوع روان کننده بر عهده دارد، پخش کردن ذره ها و مواد ریزی است که در بتن وجود دارد. این ماده با تاثیر روی میزان آب موجود در بتن، باعث ایفای موثرتر آن شده و کارایی آن را بالا می برد. انواع روان کننده بتن در مجموعه صنایع شیمیایی ژیکاوا عرضه می شود.

خواندن 3006 دفعه آخرین ویرایش در سه شنبه, 04 آبان 1395 ساعت 13:41

ارسال نظر