چسب بتن

چسب بتن (ژیکالاتکس  (  

تولید این محصول بر پایه رزین های اکریلیک استایرن بوده که ضد آب است و با آب مصرفی در بتن مخلوط می شود. چسبندگی چسب بتن ژیکالاتکس بسیار بالا بوده و و با سیمان کاملا سازگار می باشد.

موارد مصرف :

    ·         ترمیم پایه پلها و ستونها

    ·         ترمیم کانالهای آب,کف سازه های صنعتی

    ·         ترمیم و تعمیر آسیب دیدگی سازه های بتنی

    ·         ضد آب نمودن ملاتهای تعمیراتی پایه سیمانی

مزایا:

    ·         افزایش چسبندگی

    ·         غیر سمی و غیرقابل اشتعال

    ·         افزایش مقاومت سایشی و شیمیایی

روش و ميزان مصرف چسب بتن :

جهت استفاده به چسب بتن آب اضافه کنید (به ازای هر پیمانه چسب بتن دو تا سه پیمانه آب)و ملات را با آن درست کنید.

توصیه می شود قبل از استفاده از ملات ,یک لایه رقیق شده از چسب بتن را روی سطح اجرا کنید و قبل از خشک شدن چسب بتن ,ملات را روی آن بکشید. هر چه نیروی وارد شده به ملات بیشتر باشد و یا ضخامت ملات کمتر باشد , چسب بیشتری باید استفاده گردد.

جهت استفاده از چسب بتن دمای محیط حداقل ده درجه باشد.در ضخامت های بیشتر از 5 سانتیمتر عمل چسباندن را لایه لایه انجام دهید.

مشخصات فنی چسب بتن :

حالت فیزیکی

مایع شیری رنگ

وزن مخصوص

1gr/cm3

یون کلر  

ندارد

 PH

7الی8

بسته بندی

گالن پلاستیکی 4و 20 لیتری

 

خصوصیات چسب بتن و کاربرد آن

چسب بتن یکی از افزودنی های ملات است و به دلیل خواص آن در بسیاری از کارهای تعمیراتی ، ترمیم بتن ، نما و ... در ترکیب با ملات و اجرا بر روی سطح زیرین کار استفاده می گردد.در زیر به چند خاصیت مهم چسب بتن و کاربرد آن اشاره شده است.

  1. مهمترین خصوصیت چسب بتن ، افزایش چسبندگی است. این خاصیت در پروژه های تعمیراتی کاربردهای زیادی دارد. برای اتصال بهتر بتن تازه به بتن قدیمی باید از چسب بتن استفاده کرد بدین صورت که چسب بتن را هم در ملات یا بتن تازه مخلوط کنید و هم بر روی سطح بتن قدیمی چسب بتن رقیق شده اجرا کنید. همچنین برای نماسازی ب روی نمای بتنی و سیمانی قدیمی نیز می توان از چسب بتن استفاده نمود.
  2. خاصیت دیگر چسب بتن ، جلوگیری از تراوش آب است. در بسیاری از مواقع جهت اجرای ملات بر روی سطح زیر کار ، آب ملات به دلیل جاذب آب بودن سطحی که بر روی آن اجرا می گردد، جذب می شود و ملات به مقاومت کامل خود نمی رسد. جهت جلوگیری از این اتفاق می توان یک لایه چسب بتن بر روی سطح اجرا نمود و سپس ملات را بر روی آن اجرا کرد.
  3. با استفاده از چسب بتن می توان از تفکیک دانه های ریز و درشت جلوگیری کرد.
  4. یکی دیگر از خواص چسب بتن ، خاصیت ضد آب نمودن آن است. با استفاده از چسب بتن در ملات های تعمیراتی پایه سیمانی ، ملات ها در مقابل نفوذ آب مقاوم می شوند.

 

چسب بتن

ارسال نظر